Rodzaje wydruku

Rodzaje wydruku

Poniżej znajdziecie Państwo opisy materiałów oraz technologi jakie są użyte w celu uzyskania jak najlepszej jakości wydruków i odbitek.

ODBITKI:

Odbitki fotograficzne wykonywane są na maszynie Fuji Frontier 7900 przy użyciu chemi Fuji CP-49HV oraz profesjonalnym papierze pólmatowym Fuji DPII Luste. Zapewniam wysoką jakość oraz powtarzalność efektów dzięki systemowi zarządzania barwą w oparciu profile ICC.

WYDRUKI:

Wydruki na papierze PermaJet serii Fine Art wprowadzą do Waszych domów najwyższą, wystawową jakość wydruku docenianą przez zawodowych fotografów. Papiery FB łączą tradycyjną jakość papierów o podłożu barytowym, tak bardzo cenionych w tradycyjnej ciemni fotograficznej z osiągnięciami nowoczesnej technologii wydruku atramentowego. Ponad 200 niezależnych testów potwierdziło szeroki gamut i wysoki współczynnik D-max co w praktyce daje nam ładne i głębokie czernie, dobre odzwierciedlenie koloru skóry oraz zachowanie szczegółów w światłach i głębokich cieniach. Warto podkreślić dużą odporność papierów barytowych na upływ czasu co gwarantuje, że wydruki pozostaną niezmienne przez wiele lat.

PŁÓTNO:

Fotoobraz na płótnie to zdjęcie wydrukowane na grubym bawełnianym płótnie o gramaturze 360g/m2 i naciągnięte na drewniane krosno malarskie o grubości 20mm. Aby płótno było dobrze naciągnięte stosuje się dębowe kliny, dzięki którym przez długie lata będzie prawidłowo naprężone. Fotoobraz jest pokryty satynowym werniksem, który zabezpiecza przed zarysowaniami i umożliwia wycieranie kurzu z fotoobrazu za pomocą zwilżonej ściereczki. Każdy bok oprawionej pracy jest zadrukowany, wówczas możemy eksponować fotoobraz bez oprawy w ramy.

SZKŁOAKRYLOWE 5mm

Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą nadać zdjęciom nowoczesny i oryginalny charakter. Wydruk użyty do wykonania fotoakrylu wykonany jest na błyszczącym papierze fotograficznym, a potem podklejony pod płytę akrylową o grubości 5 mm . To rozwiązanie, nie tylko zabezpiecza zdjęcie na akrylu, ale nadaje mu większego nasycenia barw i lepszą jakość. Wykorzystując specjalną technikę cięcia płyt akrylowych, boki płyty pozostają przeźroczyste, a zdjęcie sprawia wrażenie trójwymiarowego. Dla wzmocnienia efektu można zamówić indywidualnie płytę grubości 10mm. Z tyłu jest przyklejony dystans, dzięki któremu oprawa odstaje od ściany o 5mm, oraz zamocowana zostaje specjalna zawieszka. Całość prezentuje się bardzo elegancko bez konieczności oprawy w ramy.

Wszystkie zdjęcia na tej stronie objęte są prawami autorskimi. Ściągając je na komputer łamiesz prawo! Przejdź do sklepu!