O mnie

Piotr Dymus

              Świadomie fotografią zacząłem interesować się w wieku 20 lat, nie myśląc jeszcze, że będzie to sposób na życie. Po kilku latach przerwy wróciłem do robienia zdjęć, a z czasem pasja stała się zawodem. Fotografuję głównie sport, najchętniej górskie biegi ultra oraz zawody Adventure Racing w których sam przez wiele lat startował. Zawsze staram się być jak najbliżej zawodnika i oddać atmosferę rywalizacji. Dzięki temu, że sam przez wiele lat uprawiałem sport umiem uchwycić specyfikę wydarzeń oraz pokazać towarzyszące im emocje. Moim ulubionym planem zdjęciowym są góry. Pracuję jako freelancer, jestem stałym współpracownikiem Magazynu Bieganie, Ultra, Trail, publikuje w Runner’s World, moje zdjęcia są ilustracjami książek o bieganiu i albumów z fotografia sportową. Wykonuję sesje reklamowe dla znanych marek sportowych jak Adidas, Salomon, Go Sport, Decathlon, 4F.

W 2015 roku podszedł do mnie facet, powiedział, że nazywa się Krzysztof Zaniewski i że chce nakręcić film o mnie i mojej pracy. Trochę się zdziwiłem, ale uznałem, że czemu nie. Tak powstał film Dymus Dokument oraz zaczęła się moja przyjaźń z Krzyśkiem.

Najważniejsze wyróżnienia:

Zawody Adventure Racing za kołem podbiegunowym w Rosji, w okolicach Murmńska. fot. Monika Strojny

Informacje prasowe i wywiady:

Moje zdjęcia są ilustracjami w książkach i albumach:

Sala operacyjna szpitala w Wakemie, Mjanma. Zdjęcia dla Polskiej Misji Medycznej, grudzień 2018r. fot. Ewa Piekarska,

Wybrzeże w Wakemie, Mjanma. Zdjęcia dla Polskiej Misji Medycznej, grudzień 2018. fot. Ewa Piekarska

Na zawodach Swimrun Wióry najlepszym środkiem transporu była motorówka. sierpień 2018, fot. Patryk Ptak

Zainspirowany Książką Wyżej niż kondory Wiktora Ostrowskiego, wraz z dwoma przyjaciółmi postanowiłem zdobyć Mercedario, czwarty co do wysokości szczyt Ameryki Południowej. Na zdjęciu przedzieram się przez pole penitentów, było to rok 2001.

Adventure Racing to zespołowe zawody na orientację łączące wiele dyscyplin takich jak bieganie, rower, wspinaczkę, rolki, pływanie, kajaki, etc. Mogą trwać od kilku godzin do kilku dni. Zdjęcie zostało zrobione na zawodach w Alpach w 2007 roku przez Klarę Żerdzicką.

Jednym z zadań na zawodach Adventure Racing może być kanioning, fot Klara Żerdzicka, 2007 rok.

Beskid Niski 2017, fot. Krzysztof Zaniewski

Rower górski, mój ulubiony sport 🙂 Gorce 2010, fot. Monika Strojny

Dawno temu na zachodniej ścianie Kościelca w Tatrach, chyba 2003... fot. Adam Leslie

Z kamerą wśród zwierząt 😉 czyli pośród psów z zaprzęgu Dzikiego Bo, Nowica 2017, fot. Krzysztof Zaniewski

Wszystkie zdjęcia na tej stronie objęte są prawami autorskimi. Ściągając je na komputer łamiesz prawo! Przejdź do sklepu!